Вітаю всіх, хто завітав на мою сторінку!

пятница, 27 января 2012 г.

Співаєм славу тій події і тепер. 22 січня – День Соборності України

Тема: Співаєм славу тій події і тепер. 22 січня – День Соборності України

Мета: виховання нацiональної свiдомостi студентів i людської гiдностi, вiдродження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

Група: 11ш9

Керівник групи: Умецька-Гатієва Н.В.

Хід заняття

1 ведучий
22 сiчня день Соборностi Украни. Майже 100 рокiв тому це слово було вписане в iсторiю українського народу, але святковим днем українського календаря воно стало тiльки вiд недавна. Лише за умов державотворчих процесiв в Українi цей день набув своєї чинностi. Так трапилось, що  протягом  багатьох столiть iсторичного розвитку Україна не мала власної державностi i єдиної територiї. Українськi землi належали багатьом державам: найбiльше Росiї, Литвi, Угорщинi, Речi Посполитiй, згодом Румунiї, Чехословаччинi.

2 ведучий
У березнi 1917 року у Надднiпрянськiй Українi розпочалася нацiональна  революцiя. Було обрано Центральну Раду, першого президента М.Грушевського, проголошення створення Української Народної Республiки (УНР), а 4 Унiверсалом вiд 22 сiчня 1918 р. було проголошено незалежнiсть України. Подiбнi процеси вiдбувалися i в Галичинi. 9 листопада 1818 р. було проголошено назву держави ЗУНР i створено перший уряд — державний Секретарiат на чолi з Костем Левицьким.

1 студент
Зламався врештi двох iмперiй мур!
I на розалинах у слушну цю нагоду
З “явилися держави УПР i ЗУНР,
Як вияв волi нашого народу.

1 ведучий
Вже з 1 грудня 1918 р у Фастовi було пiдписано угоду про об”єднання ЗУНР i УНР. 4 сiчня 1919р. у Станiславi УНРада схвалила закон про злуку двох українських держав, а 22 сiчня I919р. у Києвi на площi святої Софiї вiдбулося урочисте проголошення злуки УНР i ЗУНР. Пiд час урочистостей представник директорiї Федiр Швець проголосив довгоочiкуваний Унiверсал.

2 студент
Все, що мрiялось вiками,
Сповнилось, настало!
«Ще не вмерла Україна» —
Гордо прозвучало.

Звучить Гімн України

2 ведучий
 Любi, друзi ! Ми зiбралися для того, щоб довести всiм i самим собi, що Україна — це високорозвинена держава, що вона могутня духом, має свою iсторiю, до речi, дуже багату, культуру i мистецтво.

3 студент
Любi, друзi! Хоч маленькi,
Ми вже добре знаєм,
Що звемося українцi
Й українських предкiв маєм.
Батько, мати, брат, сестричка
І всi iншi члени роду,
Всi належать до одного
Українського народу.

4 студент
У всiх людей одна святиня.
Куди не глянь, де не спитай,
Рiднiше їм своя пустиня,
Аніж земний в пустинi рай,
Їм красить все їх рiдний край.
Нема без кореня рослини,
А нас, людей, без Батькiвщини .

5 студент
Родитись українцем —
Це велика Честь i слава.
Рiдний край свiй полюбити
Найважливiша справа.
В нiм пливуть глибокi рiки,
І шумлять степи безкраї,
Стрункi гори пнуться в хмари,
Синьооке море грає.
Буйне збiжжя колосисте
На врожайних росте рiллях.
Є у надрах сiль i нафта,
Вiск, залiзо i вугiлля.
Українцi й українки —
Всi кохають до загину
Славну землю батькiв своїх —
Свою рiдну Україну! 

6 студент
Але, щоб цю землю свою
Мiцно, щиро покохати,
Добре вивчити, пiзнати.
Треба знати те, як предки
На землi цiй колись жили,
Як грудьми своїми
Заступали, боронили,
Як невпинно працювали,
І боролися завзято,
Щоб їх люба Україна
Була дужа i багата.
Хай не буде нi одної
Української дитини,
Що не вмiла б розказати
Про минуле України .

7 студент
Коло Києва чи Львова —
Де приїду — вдома всюди,
де поступлю — рiдна мова,
де погляну — рiднi люди.
Роботящi пiдгiрянцi,
Як вогонь, палкi гуцули,
І смiливiї кубанцi,
Що ще Сiчi не забули,
І розважнi подоляни,
І полтавцi — соловїнi,
Бойки, лемки, волиняни —
Все ото брати однiї.
Бо вiд Сяну до Кавказу
На степах чи полонинi,
Тризуб має до приказу
І прапори жовто — синi

8 студент
Як спитають мене люди,
Хто я, тодi скажу їм:
Що я українець щирий,
Український в мене дiм!
І для України в мене
Серце iз любовi б'є,
Я за Україну
Вiддам все життя своє.

9 студент
Люблю землю українську
Усiм серцем, з усiх сил,
А любовi цеї вчуся
Вiд насипаних могил.
В цих могилах сплять герої,
Що у хвилю у страшну
Буйнi голови поклали
За рiдню i за вiтчизну.
І як цi герої впали;
Так i я готов —
За Вкраїну жертвувати
Все життя, майно i кров.

10 студент
Ой у саду, у садочку
Квiти процвiтають —
То не квiти, ой, то дiти
По садочку гуляють.
Ой в саду i на горбочку
Розквiтають рожi —
То не рожi — то дiвчатка
Українськi гожi.
Ой у саду — винограду
Черешнi та вишнi.
То не вишнi, то хлоп'ята
Українськi пишнi.
Ой листочкi зелененькi,
А синенькi квiти,
Хай на славу молоденькi
Виростають дiти.
Ми — маленькi друзi,
Українськi дiти,
Мов квiтоньки в лузi,
Добре нам всiм жити.

11 студент
Наша рiдна ненька про нас гарно дбає,
Горне до серденька i до сну спiває.
А батенько любий, мов те сонце ясне,
Вчить нас i голубить, каже казку красну:
Про князiв, гетьманiв, про сплячих героїв,
що з могил повстануть i пiдуть до бою.
Станьмо ж разом , друзi,
Хлопчики й дiвчатка,
І мов пташки в лузi,
Заспiваємо пiснi.

12 студент
Ми всi дiти українські,
Український у нас рiд,
Дбаємо, щоб про нас маленьких
Добра слава йшла у свiт.
Дбаймо, щоб той скарб любовi,
Що нам Бог в серця вселив,
Рiдну землю й рiдний нарiд
Прикрасив i збагатив.
Свої здiбностi i сили
Розвиваймо раз у раз,
Щоб народу була втiха
І щоб користь була з нас.

13 студент
Будьмо пильнi у науцi,
Будьмо чеснi у дiлах,
Будьмо сильнi та вiдважнi
І не думаємо про страх.
Все, що рiдне, хай нам буде
Найдорожче i святе.
Рiдна вiра, рiдна мова.,
Рiдний край наш над усе!
Щоб про це ми не забули
Нi на хвилю, нi на мить,
Хай Господь святий iз неба
Нас малих благословить.

14 студент
Гей, гуртуймося,
Українськi дiти!
Зранку, змалку вже вчимося
Для Вкраїни жити.
Україна — край мiй рiдний
Вiд Кавказу по Карпати
І веселий, i свобiдний,
І великий , i багатий!

1 ведучий
Здобутки попереднiх поколiнь продовжують своє життя в поколiннях прийдешнiх. Вони допомагають, пiдтримують зберiгати найсвятiше — пошану до наших батькiв, дiдiв; справу боротьби за Українську державу.


Формування у студентів позитивної мотивації на здоровий спосіб життя в підлітків

1 слайд Важливу роль у виховній роботі відіграє діяльність студентів та викладачів, все, що відбувається під час виховання повинно бути педагогічно цілеспрямовано саме тому, плануючи виховну роботу в групах нового набору на 1 семестр ми спиралися на ці принципи. Виховна робота в групах була спрямована на адаптацію студентів нового набору до умов навчання та виховання у навчальному закладі, ознайомлення з напрямками виховної роботи, особливостями навчання, новими вимогами до студентів, формування особистості майбутнього педагога
На сучасному етапі наше училище, як і інші навчальні заклади в Україні, зіткнулася з рядом проблем, які виникли внаслідок впливу на дітей певних негативних зовнішніх і внутрішніх чинників.
2 слайд Серед них можна виділити наступні:
1. До училища поступають діти із патологічними вадами у здоров’ї (порушення зору, опорно-рухової системи, проблеми з шлунково-кишковим трактом, вираженими вадами нервової системи).
2. Негативний вплив зовнішнього середовища (епідемічна ситуація), забруднення довкілля, «провокаційна» реклама (алкоголь, тютюн, сумнівні видовища).
3. Знецінення ролі позитивного сімейного виховання, збільшення кількості неблагополучних сімей і зростання кількості підлітків, яких «виховує» вулиця.
4. Падіння моральних устоїв, значне соціальне розшарування населення, погіршення криміногенної ситуації, комерціалізація статевих стосунків, ранній початок статевого життя, які, маючи прояви у нинішньому суспільстві загалом, «віддзеркалюються» у сучасних них закладах.
5. Недостатній позитивний вплив школи, сім’ї і громадськості на особистість дитини з метою формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя.
Аналіз чинників та стану здоров'я студентів підтверджує, що потрібно шукати нові методи освіти і виховання щодо збереження і зміцнення здоров'я молодого покоління.
3 слайд Навчальний заклад є основною ланкою в ланцюгу створення у студентів стереотипу здорового способу життя, формування індивідуального та громадського здоров'я.
Навчання здоровому способу життя є системною і сприяє гармонійному розвиткові психофізичних здібностей студентів. Воно не зводиться до періодичного інформування студентів з питань збереження здоров'я, а передбачає комплекс систематичних заходів, спрямованих на забезпечення студентами здорового способу життя як складової соціалізації.
 Поняття «здоровий спосіб життя» розглядається у співвідношенні тріади:
4 слайд ЗДОРОВ’Я = ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ + КУЛЬТУРА ЗДОРОВ’Я
Здоров'я — це стан повного фізичного, душевного (духовного) та соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороби або фізичних вад. Тому здоров'я розглядається не лише як ресурс, а як мета життя. За Національною програмою «Діти України» визначено чотири аспекти здоров'я: фізичне, психологічне, духовне і соціальне.
В роботі над формуванням позитивної мотивації на здоровий спосіб життя у студентів першого курсу в групах поводиться така робота:
• на рівні фізичного здоров'я:прищеплення прагнення до фізичної досконалості, ставлення до власного здоров'я як до найвищої соціальної цінності, фізична розвиненість, загальна фізична працездатність, загартованість організму, дотримання раціонального режиму дня, виконання вимог особистої гігієни, правильне харчування;
• на рівні психічного здоров'я (психологічного комфорту): відповідність пізнавальної діяльності календарному віку, розвиненість довільних психічних процесів, наявність саморегуляції, адекватна самооцінка, відсутність акцентуацій характеру та шкідливих звичок;
• на рівні духовного здоров'я: узгодженість загальнолюдських та національних моральних і духовних цінностей, наявність позитивного ідеалу, працелюбність, відчуття прекрасного в житті, у природі, у мистецтві;
• на рівні соціального здоров'я (соціального благополуччя): сформована громадська відповідальність за наслідки нездорового способу життя, соціально орієнтована комунікативність, доброзичливість у ставленні до людини, здатність до самоактуалізації, саморегуляції, самовиховання.
5 слайд Робота над даною проблемою передбачає вплив на особистість через:
 навчання (набуття знань, умінь і навичок);
 виховання (підняття самооцінки, формування життєвих і соціальних навичок);
 роботу з батьками (ефективна співпраця);
 роботу з психологічною службою училища;
 співпрацю викладачів та студентів, вихователів гуртожитку (добрі стосунки, позитивний мікроклімат);
 співпрацю з громадськістю (взаємодопомога).
В основу формування мотивації на здоровий спосіб життя студентів першого курс закладено розвиток соціально зрілої, гармонійної особистості майбутнього вчителя, здорової фізично і духовно. «Продукт» нашої діяльності (студент) повинен бути:
 фізично здоровим (здорове тіло, хороші фізичні дані);
 соціально здоровим (уміння спілкуватися у колективі);
 духовно здоровим (культивування вищих духовних цінностей);
 психічно здоровим (підвищення самооцінки, самоствердження );
 емоційно здоровим (уміння контролювати емоції);
 інтелектуально здоровим (розвиток творчих здібностей учнів).
4 слайд Формуючи таку особистість ми у своїй діяльності в групі застосовуємо такі джерела і засоби впливу:
 нові освітні технології (модель структури здоров’язберігаючого уроку (елементи), колективний спосіб навчання, розвиваюче навчання, побудоване на індивідуалізації навчання, гендерно-педагогічні технології, які застосовуються при навчанні хлопчиків і дівчаток, тренінгові заняття);
 контроль і профілактика здоров’я студентів (медичний нагляд, паспортизація стану здоров’я, створення спецгруп);
 виховні заходи (пізнавальні, спортивно-змагальні, превентивного напряму);
 робота з батьками (вироблення позитивної мотивації на здоровий спосіб життя);
 робота у спільних проектах училища ( створення агітбригад, презентацій, газет, заохочуючих до здоровий спосіб життя;
7 слайд Моє завдання як керівника групи надати позитивну мотивацію студентів, і в цьому напрямку мною в групі ведется постійна робота:
 на рівні фізичного розвитку: фізична досконалість, критичне ставлення до власного здоров’я, підвищення імунітету, виконання вимог особистої гігієни, раціональне харчування;
 на рівні психологічного здоров’я: адекватна самооцінка, відсутність шкідливих звичок, наявність позитивних емоцій, відповідність розумової діяльності календарному вікові дитини;
 на рівні соціального здоров’я: доброзичливе ставлення до рідних, друзів, одногрупників, старших і молодших; сформована громадянська позиція; позитивна комунікативність;
 на рівні духовного здоров’я: наявність позитивного ідеалу, пріоритетність загальнолюдських цінностей.
Формування здорового способу життя, культури здоров'я, підвищення її виховних можливостей потребує максимальної уваги до мотиваційної сфери дітей у прагненні бути здоровими. Мотивація на здоровий спосіб життя - це система ціннісних орієнтацій, внутрішнього спонукання до формування здоров'я зберігаючих компетентностей.
Усі здорові люди люблять життя (Г. Гейне)

среда, 18 января 2012 г.

Завдання до олімпіади з української мови (2 рівень)

Варіант №1

1.      Запишіть правильно подані слова.
Гори/цвіт, пів/аркуша, дочки/матері, пере/коти/поле, не/сьогодні/завтра, сон/трава, пів/яблука, фото/модель, купівля/продаж, екс/чемпіон, пед/університет, чар/зілля, пів/Києва, екс/президент, рік/у/рік, віч/на/віч, чітко/виражений, авіа/квиток.
10 балів

2.      Запишіть речення, знявши риски та вставте, де потрібно, розділові знаки й літери. Побудуйте структурну схему.
Давно огорнуто туманом десятиліть моє голодне дитинство, давно (не)має тих оченят що з надією заглядали мені до рук коли я повертався (з) (зі) (із) своїх мандрівок по забуту кимось у полі картоплину чи ще (ні) ким (не) видерте пташине гніздо а пот...м...янілі вікна рідної хати все дивлять...ся (з) дал...ни мені в душу (з) (під) почорнілої стріхи як (не) забутні мам...ні очі (з) (під) темних скорботних брів.
10 балів
3.      Провідміняйте числівники 107, 589, 1444. З одним із цих числівників складіть речення.
10 балів

4.      Використовуючи неповні речення, побудуйте діалог, який би відтворив подану нижче ситуацію.
Ситуація. Твоя подруга (друг) купила (кутів) одяг, який, на твою думку, їй (йому)зовсім не личить. Між вами відбулася делікатна розмова. Ви не образили свою (свого) подругу (друга).
10    балів
5.      Відредагуйте  словосполучення.
Завідуючий відділом –
Мати насмарк –
Твори поетки У.Кравченко –
Грати в шахмати –
Бути майстерним віртуозом –
                                                                                                                                                   8 балів
6.        Подані слова передайте звукописом. Визначте кількість букв і звуків.
Гомін, п’ятий, дзьоб, кінь, бджола, радість, віджити, джерело.
5 балів
7.      Випишіть іменники.
Зеленіти, зелений, зелень, працювати, праця, працьовитий, мужній, змужніти, мужність, читання, прочитаний, низина, низові, запорізьке, Запоріжжя, сікти, Січ, січовий, січовик, наказує, наказ, татарський, татарин, комп'ютерний, комп'ютер, комп'ютеризація.
10 балів
8.      Напишіть  твір–роздум на тему «Сенс життя, або в чому вона, «національна ідея?».
12 балів

Загальна максимальна кількість балів – 75 балів

Варіант №2

1.      Виберіть  слова, в яких приголосні подвоюються.

1)   інтермец…о; 2) ан…али; 3) лібрет…о; 4) Марок…о; 5) барок…о; 6) бравіс…имо; 7) гол…андець; 8) фін…и; 9) ім….іграція; 10) ем…іграція; 11) шас…і; 12) віл…а.
10 балів
2.      Від поданих іменників утворіть прикметники, підкресліть буквосполучення із спрощенням.
Область, тиждень, контраст, баласт, честь, від'їзд, форпост, користь, ненависть, якість, компост, кількість.
10 балів
3.      Доберіть до кожного слова іншомовного походження український відповідник з довідки.
Екстраординарний, бізнесмен, трансформер, міленіум, блокбастер, лімітувати, маркетинг, моніторинг, дилер, шеф, тост, симптом, котон, генерація, респектувати.
Довідка. Шанувати, покоління, бавовна, збут, контроль, посередник, особливий, перевертень, торговець, керівник, грінка, ознака, тисячоліття, бойовик, обмежувати.
10 балів
4.      З поданих пар слів випишіть словосполучення.
Міцна дружба, творці щастя, чай з лимоном, дружба народів, боротьба з тероризмом, піклуватися про дітей, відчувати небезпеку, брат і сестра, до столу, буду студентом.
10 балів
5.      Відредагуйте  словосполучення.
Головнокомандуючий Збройними силами України, плодотворна діяльність, прийти до висновку, обдати кип’ятком, закрити двері на замок, будувати громадське суспільство, з’явилася вільна вакансія, прийняти присягу.        
                                                                                                     8 балів
6.      Перекладіть словосполучення українською мовою.
Ввести в состав, выдвигать кандидатуру, вы правы, испытательный срок, по праздничным дням, по просьбе.
5 балів
7.      Випишіть із речення усі можливі словосполучення.
Засвітилась на сході ранкова зоря, озвався світанок пташиним співом (Ю.Збанацький).                                                                                  10 балів
8.      Напишіть твір-роздум на тему «Людина не вічна на цій землі, а діла, які вона залишає по собі, - ото корінь життя людського...» (Іван Цюпа)
                                                                                                                                                   12 балів

Загальна максимальна кількість балів – 75 бали
Варіант №3
1.      Подані слова передайте звукописом. Визначте кількість букв і звуків.
Їзда, швидкість, підзаголовок, переджнивний, дзвінок, фойє, пуща.
10 балів
2.      Відредагуйте речення, виправте лексичні помилки, спричинені невдалим слововживанням.
Біг на коньках – мій любимий вид спорту.
Вибачаюсь, яка слідуюча зупинка?
Мама купила смачне, солодке печеня.
Мені дали невірний адрес.                                                                                                10 балів
3.      Запишіть слова разом, окремо і через дефіс.
Ново/українська, багато/тиражка, хлопець/богатир, полу/станок, південно/західний, західно/український, аби/хто, де/котрий, ні/хто, хтозна/який, будь/що, хто/небудь, аби/до/кого, на/пам'ять, не/надійний, не/ керована.
10 балів
4.      Запишіть числівники словами, узгодивши з тими, що в дужках.
1000 (століття), 8 (засіб), 11 (учень),  (степ), 500 (грам), 15 (знаряддя), 7 (горобцями), 60 (роки).
10 балів
5.      З поданих слів відтворіть фразеологізми.
Сади, троянський, ложе, танталові, Аріадни, п’ята, ведмежа, крокодилячі, сізіфова, колесо, лебедина, панічний, муки, нитка, кінь, Семіраміди, послуга, пісня, праця, сльози, Фортуни, страх, ахіллесова, прокрустове.
8 балів

6.      Доберіть до кожного слова іншомовного походження український відповідник з довідки.
Екстраординарний, бізнесмен, трансформер, міленіум, блокбастер, лімітувати, маркетинг, моніторинг, дилер, шеф, тост, симптом, котон, генерація, респектувати.
Довідка. Шанувати, покоління, бавовна, збут, контроль, посередник, особливий, перевертень, торговець, керівник, грінка, ознака, тисячоліття, бойовик, обмежувати.
5 балів
7.      Зробіть повний синтаксичний розбір речення та випишіть всі можливі словосполучення з речення:
Далеко проскрипіли запізнілі підводи, і настояна тиша нечутно йшла полями, густа й нечутна. (М.Стельмах).
10 балів
8.        Напишіть  твір–роздум на тему «Є лише один куточок Всесвіту, який ти, напевно, можеш поліпшити… Це ти сам…» (А.Хакслі)
12 балів

Загальна максимальна кількість балів 75 балів